• clutchnbackpack@gmail.com

Bu tükenmişlik sendromu değil... Tükendiniz...

En son güncellendiği tarih: 5 Haz 2020Git-gel, git-gel.

Sabahları topluyorlar şirkete götürüyorlar. Akşamları evin önüne bırakıyorlar. Taş taşımıyoruz. Maden işçisi değiliz. Peki canım ne bu buhranlar, ayılmalar, bayılmalar?

Aydan aya maaşın cebinde, sigortan yatarak + ayakta. Ama memnun değilsin. Gezmeler, tozmalar yetmiyor. Yeni mekan keşfedemediğin ay içini afakanlar basıyor. Haftasonu Alaçatı'ya kaçmak dinlendirmiyor. Neden?

En zor işin seninki olmadığının farkındasın. Yolda geçirdiğin zamanı senin gibi milyonlar da harcıyor. Madem herkes aynı durumda, aynı durumda olmayan da senden kötü durumda niye mutlu değilsin. Yetmeyen ne?

Bir kere adı üzerinde haftasonu kaçamağı. Şaka değil kaçıyorsun. Sıkılmış ruhunu biraz olsun ferahlatmak, kafandaki bulutları dağıtmak, düşünüp de çaresini bulamadığın bir çok şeyden kaçmak için. Sıkıntısını çektiğin şeyler belki senle ilgili bile değil. Haberlerde izledin birşeyler, düşünmüyorsun aslında ama aklına getirmediğinde bile seni rahatsız ediyor.

Potansiyelin ne diye sorsam aklına ilk ne gelir? 5 sene içerisinde kendini nerede gördüğün mü?

Alacağın araba mı, yoksa yurtdışına çıkma sıklığın mı? Bu onların sorduğu. Kaç kere kendin için kendi potansiyelinin tanımını yaptın.

Çalışmak çok güzel birşey. Üretmek çok güzel birşey. Fakat bunu bu kadar zor yapan ne? Kariyer, gelecekte ne kadar statü sahibi olduğun mu? Yoksa işinle insanlığa ne kadar katkıda bulunduğun mu? Statü sahibi olduğunda insanlığa sağladığın yarar bir o kadar artıyor mu?

Teraziler şaşmış sanki biraz. Çalışmayı sevdiğin halde söylenir olmuşsun, harcadığın saatlerine rağmen verimsizsin.

Biz çalışıyor muyuz? Yoksa bizi meşgul mü ediyorlar?

Sevgiler,

Poli

Clutchnbackpack

#kurumsal #İstanbululaşım #işhayatı #work

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon