• clutchnbackpack@gmail.com

Slovenya Gezisi Demo - Çok Vaktim Yoktu :/

En son güncellendiği tarih: 5 Haz 2020


İlk defa iş ile yurtdışına gitme imkanım oldu ve şansıma Slovenya çıktı. Avrupa ülkeleri arasında seçici davranmıyorum ama daha önce gitmemiş olduğum bir ülke ve şehir olamasına sevindim. Hackathon katılımı için gittiğimden çok gezme vaktim olmayacak ama sağlık olsun, olduğu kadar.

Slovenya çok mini mini bir ülke ve ben sadece Ljubljana'yı gezme şansı buldum. Slovenya başkenti olan Ljubljana'da ait olduğu ülke gibi küçük bir yer ama düzenli ve temiz.

İlk gün iş arkadaşımla beraber C-Punkt diye bir hostelde kaldık. Erken gitmemiz sebebi ile o günün konaklamasını şirket ödemiyordu ve en ucuz konaklamayı seçtik. Bizim jenerasyon bu konularda baya gözü kara ve unprofessional :) Fakirlik bana mısın demedi karma odada 7 kişi kaldık. Ljubljana konaklama için tuzlu bir yer. Şirketteki bir üst jenerasyonu bu şekilde düşünemiyorum bile. Gerekirse son gün gider ya da paraya acımaz kişisel alanlarını yaratırlardı :D Ki bana kalsa çadır bile kurarım, sonuçta hackathon'a gittik. Sefillik kaçınılmaz.

Neyse zorlanmadık çünkü C-Punkt temiz ve atmosferi güzel bir yer. Fakülte içerisinde ve nasılsa kapıdan çıkıp kısa bir yürüyüş sonunda Metelkova'ya ulaştık. Yine malesef mekanları açık görme şansım bulunmadı (sabahın köründe ordaydık) O yüzden Ekşi Sözlük'ten daha fazla bilgi veremeyeceğim. Dedim ya demo.


Sonraki günlerde HotelPark'ta kaldık, burası da yine çok temiz bir yer. Tek kişilik odalarımız sebebi ile de çok daha rahattı. Ama bir C-Punkt neşesi yoktu. Fiyat ve emekli ortamı sebebi ile interrail ve erasmusçulara önermiyorum.

OldTown'un tamamını yürüdük. Biz başarmadık herkes yürüyebilir gerçekten küçük. Fakat hızlı pes etmeyin şehir bitti diye ara sokaklara girin ve küçük sempatik mekanları keşfedin. TripAdviser için baya bir malzeme var sokaklarda. Köprüler arası zigzag yaparak yürüyebilirsiniz. Kale altında ki mekanlar daha şık iken nehrin karşı tarafında bloggerların aklını başından alacak indie mağazalar bulunuyor :) Köprülerden en güzelleri dragon heykeli bulunan Dragon Bridge ve tabii ki Triple Bridge.

Restoranlar genelinde yemekler kaliteli. Abidik kubidik bir yere girmezseniz dolu dolu tabaklarda değişik şeyler yemeniz mümkün.

Nehir kenarında akşam yemeği; Pop's Place - Hamburgerleri çok güzel ben Gotham istedim ama yokmuş Boss Burger yedim.


Sabah sağanak yağmurdan kaçıp kahvaltı etmek için; Kavarna Rog


Bomonti Ada tadında mekanda Meksika yemekleri için (Slovenya'da neden Meksika yemeği derseniz çok açtık oturduk:)); Hombre


Sosise bayılırım, midem de sağlam derseniz Slovenya da tanıştığım Ljubjana'lı Spela'dan öneri (kendisi vejetaryan); Klobasarna

Ljubljana Kalesine finükülerle ya da yürüyerek çıkmanız mümkün. Yürüyerek çıkmak kolay fakat finükülerin de şehir manzarasını izleme keyfi bulunuyor. Önerim 2 yolu da değerlendirmeniz. Kolaya kaçıp çıkarken finüküler kullanabilirsiniz ama ben inerken daha fazla zorlandım dik yolda.

Gönül isterdiki 2-3 Bled veBohinj için de birşeyler yazayım ama... Gitmedim :(( Güzel diyorlar gidin :/

Sevgiler,

Poli

Clutchnbackpack

#slovenya #gezi #travel #işgezisi #seyahat #otel #avrupa #hackathon

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon