• clutchnbackpack@gmail.com

Saklı Cennet - Spotify Podcasts

En son güncellendiği tarih: 5 Haz 2020


Sıradan bir giriş yapıyorum ve Spotify artık hayatımızın bir parçası diyerek başlıyorum. Jenerasyona damga vurmuş bütün uygulamalar gibi kendisinin de miladı birgün dolacaktır fakat şimdilik Premium üye olmayanları dövüyorlar. Premium olmasa bile aradaki reklamlara dişinizi sıkarak yine de her seferinde Spotify tercih ettiğinizden eminim. Birkaçınız Apple Music tercih ediyor olabilir ama ben renkten yanayım. Hep Apple mı ekmek yesin?

Geliyorum asıl konuya... Çok avam bir tespit mi bilmiyorum ama çoğu kişinin Spotify Podcast’lerini dinlemediğini görüyorum. 4 kişilik dev anket yaptım. Radyo alışkanlığı bizim jenerasyon için lisede kaldı belki ama hala görsele bağlı kalmayan güzel içerik kendini dinletiyor. Sesli kitaplar gibi Spotify Podcast’ler de iş yaparken birşeyler öğrenmek veya keyifli zaman geçirmek için biçilmiş kaftan. Görsel genelde bizi hareketsizliğe itiyor. Müzik hareket anında tek ulaşabildiğiniz içerik değil tabii ki. Podcast’ler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Evinizi toplarken, spor yaparken açın ve birazcık alışın bu konuşan sese. Mesela başlangıç önerisi olarak mitolojik konulara değinen içerikleri dinleyebilirsiniz. Yok Athena neler karıştırmış, Afrodit kimi lanetlemiş falan (Aşk böceği olduğuna bakmayın kendisinin de yılanlıkları var) Sonra öğrendiklerinizle ortamlarda metaforlar kasarsınız 😉 Ya da Psikoloji alanında bazı içerikleri dinleyerek durduk yere insanlığı anlar hale gelebilir, ilginizi çeken herhangi bir konuda genel kültürünüzü arttırabilirsiniz.

Aynı kitap okuma alışkanlığı gibi bunun da çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Spotfiy Podcast'leri Yaşam tarzı, Haberler, Komedi, Spor ve Dinlenme vb. kategorilere ayırmış, bunların bir bölümü goygoy bir kısmı ise ağır kaliteli içerik.


En çok dinlenenler listesi aşağıdaki gibi. Birçok türkçe içerik var. İngilizce Podcastler de pratik yapmak isteyenler için çok yararlı. Düzenli dinlemeler listening kapabilitenizi uzaya taşıyabilir, tellaffuz konusunda da birçok kelimeyi farkında bile olmadan doğru şekilde belleğinize yazabilirsiniz.


Daha ne içerikler ne içerikler... Kurcalayın bulun, kesin seveceğiniz birşeyler çıkacaktır. Bir kere başlayınca fena sarıyor.

Sevgiler,

Poli

Clutchnbackpack


#spotify #internet #podcast #blog #içerik #aktivite #gelişim #sosyal #digital

14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör